Blaty kamienne


Kamienie takie jak marmur, granit czy piaskowiec są wykorzystywane oczywiście nie tylko do budowy nagrobków. Od właściwie tysięcy lat ludzie stosują te kamienie do wytwarzania elementów dekoracyjnych lub użytkowych w pałacach czy w domach. Również współcześnie istnieje grono fanów zastosowania kamienia w domu. Jaką funkcję pełnią te minerały w naszych domach?

Marmury czy granity stosowane w domu nadają wnętrzu wytwornego i bardzo eleganckiego charakteru. Marmurowe schody czy granitowy blat kuchenny to synonimy smaku i klasy. Takie rozwiązania cieszą się ogromną popularnością na całym świecie, głównie z powodu wspaniałego wyglądu i trwałości kamieni. Blaty kamienne są stosowane z powodzeniem np. w kuchni, w łazience, ale też w salonie i pokojach dziennych.

Dlaczego warto wybrać kamienny blat? Jest to rozwiązanie idealne dla osób ceniących sobie urok i piękno naturalnego kamienia, jego kolor i właściwości. To także pomysł dla tych, którzy lubią szlachetne dodatki.

O takie blaty należy oczywiście odpowiednio dbać. Najlepiej zabezpieczyć je na początku impregnatem, który ochroni powierzchnię i sprawi, że łatwiej będzie ją wyczyścić. Zabrudzone blaty czyść samą wodą lub z niewielkim dodatkiem detergentu. Możesz użyć też specjalnego preparatu do czyszczenia kamienia, a w ostateczności poprosić o pomoc firmę produkującą blaty. Pamiętaj też, że blaty kamienne to rozwiązanie głównie dla osób zamożniejszych – sporo bowiem kosztują.


468 ad