Dekorowanie nagrobków


Są różne sposoby na to, aby sprawić, żeby nagrobek bliskiej nam osoby olśniewał. Jednym ze sposobów jest posadzenie kwiatów i roślin wokół i na mogile tak, aby miejsce sprawiało wrażenie zadbanego, jasnego i słonecznego. Są też inne sposoby na dekorację. Możemy oczywiście na etapie planowania nagrobka zwrócić się do firmy wykonawczej o poradę dotyczącą dekoracji. Profesjonaliści w branży mają bardzo dużo wzorów elementów, które mogą zaproponować do upiększenia nagrobka. Mogą to być nietypowe tablice nagrobne, nietypowe pomniki w kształcie aniołów czy czegokolwiek innego, małe rzeźby książek, kul, kwiatów, łuki, itp. Tak naprawdę możemy sobie zażyczyć wszystkiego – tylko od nas i od wykonawcy będzie zależało, jak grób zostanie udekorowany!

Pamiętajmy także o liternictwie. Napisy na tablicach nagrobnych mogą być małym dziełem sztuki. Od twojego zaangażowania zależy, czy znajdziesz prawdziwego pasjonata, który podejmie się pracy i wykona wymarzony napis. Portret zmarłego w postaci zdjęcia bądź obrazu może także być piękną dekoracją. Obrazy trumienne w Polsce mają ogromną tradycję i pretendują do miana sztuki. Można również poprosić fachowca o wykonanie elementów wokół grobu, np. kamiennej ławeczki.

Jeśli nie mamy pomysłu na dekoracje z kwiatów, należy zwrócić się do florystki. Ona z pewnością pomoże w doborze kwiatów ciętych, sztucznych i suszonych. Kompozycje ze zniczami, stroiki, wieńce – to elementy, które bezsprzecznie upiększą grób.


468 ad