Granit w łazience


Granity świetnie nadają się do twojej łazienki. Nadadzą jej szlachetnego i dostojnego charakteru. Jeśli masz ochotę na zmiany w swojej łazience i sprawienie, że jej wygląd każdemu zaprze dech w piersiach, to kamienne blaty i inne elementy wydają się najkorzystniejszym rozwiązaniem.

Kamienie w łazience mogą być stosowane do budowy właściwie wszystkich elementów. Można płytkami granitowymi wyłożyć podłogi, zabudować wnęki, ramy luster, stworzyć oprawy oświetlenia, półeczki na ścianach, a także wykończenia kabin prysznicowych. Oczywiście oprócz tych małych elementów z granitu wykonuje się np. wanny. Nietrudno wyobrazić sobie uczucie towarzyszące zanurzaniu się w pachnących bąbelkach wypełniających po brzegi elegancką granitową wannę. To luksusowe rozwiązanie, ale przecież dostępne na rynku na wyciągnięcie ręki!

Jeśli jesteś szczęściarzem i dysponujesz większym niż przeciętne pomieszczeniem łaziennym zawierającym saunę lub łaźnię, to jeszcze lepiej. Możesz ozdobić granitem lub innym kamieniem (np. marmurem) basen, wannę czy jacuzzi. Możliwości są prawie nieograniczone, wszystko zależy od wyobraźni projektanta i umiejętności wykonawcy.

Na koniec kilka słów o utrzymaniu granitu w czystości. Po pierwsze: czyszczenie tradycyjnymi środkami z kwasem i chlorem odpada – będą one powodować przebarwienia. Granit należy czyścić wodą z delikatnym mydłem. Jeśli wstawiamy do łazienki elementy kamienne, pamiętajmy o impregnacie! Zaoszczędzi on nam wielu kłopotów w przyszłości, np. z grzybami.


468 ad